Kosmetyki naturalne – sposób na zdrową skórę

Kosmetyki naturalne – sposób na zdrową skórę

Ocena: 0.00
Kategoria:Moda i uroda
Dodano:

Trendy w pielęgnacji skóry ulegają ciągłym zmianom, niektóre kosmetyki zyskują niezwykle szybko sławę i także bardzo szybko ją tracą. Jednak kosmetyki naturalne to trend, który pojawił się na rynku parę lat temu i nadal utrzymuje swoją dużą popularność pośród nabywców.

Są one bezpieczne i przyjazne dla cery, przez co większość osób chętnie z nich korzysta. Poleca się wybierać takie kosmetyki naturalne, które mają najlepszy skład dla naszej cery.

Dobry skład jest bezpieczny — naturalne kosmetyki bez chemii

Najistotniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową skóry, wywołują przesuszanie się skóry oraz wysypki i zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Z tej przyczyny mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą skórę. Dodatkowo wybierając kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wyeliminować szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale dodatkowo na nasze zdrowie.

Korzystne działanie kosmetyków naturalnych na skórę człowieka

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się efektywnym działaniem i wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do standardowych składników, które tylko tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty stosowania może i potrzebują więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Jak dbać o środowisko z kosmetykami naturalnymi?

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z dbałością o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne uzyskiwane są w z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a gleba użyźniana jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Cruelty free, to produkty niestosowane na zwierzętach

Jeśli chcesz zatroszczyć się o środowisko, wybieraj kosmetyki z oznaczeniem cruelty free. Tego typu produkty nie są testowane na zwierzętach, przy czym nie cierpią one. Co równie istotne, kosmetyki te nie mają też w składzie substancji pochodzących od martwych zwierząt. Produkcja kosmetyków naturalnych przyczynia się do ograniczenia cierpienia zwierząt, dzięki czemu taki wybór jest etyczny oraz ma właściwości zdrowotne dla naszej cery.

Na kosmetykach znaleźć można odpowiednie symbole, na które należy zwrócić uwagę w przypadku produktów przyjaznych zwierzętom. Będą to takie oznaczenia, jak Ecocert, VeganSociety bądź CrueltyFree.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Makijaż, a typ urody!
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Pielęgnacja twarzy - jakie kosmetyki stosować?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Makijaż, a typ urody!
Data dodania:
0.00
0
Elementy garderoby utrzymane w stylu casualowym
Data dodania:
0.00
0
Pielęgnacja twarzy - jakie kosmetyki stosować?
Data dodania:
0.00
1