Przygotuj własnoręcznie album do zdjęć i ciesz się jego oryginalnością!

Przygotuj własnoręcznie album do zdjęć i ciesz się jego oryginalnością!

Ocena: 0.00
Kategoria:Kultura i sztuka
Dodano:

Jest sporo osób, dla których nie do pomyślenia są zdjęcia w komputerze czy w telefonie. One bowiem wolą tradycyjny album na zdjęcia, które mogą przykleić w dowolnym momencie i cieszyć się nimi w każdej chwili. Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić album na zdjęcia samemu to doskonale trafiłeś! W dzisiejszym artykule omawiamy zagadnienie związane z własnoręcznym tworzeniem albumu na zdjęcia. Wystarczy trochę czasu i pomysłu.

Od czego należy rozpocząć przygotowania?

Zanim zaczniesz przygotowywanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami spójną całość, włącznie z kolorystyką i motywem fotografii. Stwórz listę zakupów, kup to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Jaki materiał najlepiej przygotować, jako bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, szczególnie jeżeli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli pragniesz przygotować album z mniejszą liczbą zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak złączyć ze sobą cały album na zdjęcia?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, jeżeli taką posiadasz bądź zrobić to w pobliskim punkcie ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jak udasz się do sklepu w typie pasmanterii i kupisz satynowe czy też bawełniane tasiemki. W internecie nabędziesz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia otworów w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Lista potrzebnych rzeczy jest bardzo istotna!

Do stworzenia własnoręcznego albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Co potrzebne jest do przygotowania bazy na album?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza i ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach wykonane były w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Pamiętaj, aby przed przyklejeniem papieru zrobić w nim otwory. Strony albumu możesz pozostawić gładkie np. czarne, gładkie strony będą przypominały stare albumy, lub możesz udekorować je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony i okładki kółkami.

Wskazówki, które wesprą Cię w samodzielnym tworzeniu albumu do zdjęć!

Album na zdjęcia może być olśniewający oraz przygotowany w sposób jak najbardziej indywidualny. Dostosuj się do naszych wskazówek, a będziesz się cieszył udanym, samodzielnie stworzonym, albumem do zdjęć! W pierwszej kolejności staraj się, aby rozmieszczenie ozdób było w miarę równe. Da Ci to regularną grubość kartek. Nie przesadzaj z dekoracjami. Musisz zostawić odpowiednią ilość miejsca na zdjęcia. Używaj różnych kolorów – nie bój się tego!

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka
Jak korzystać z drona podczas fotografowania?
Data dodania:
0.00
0